Gabi - zkoušky

Pořídila jsem si velkého psa a i když jsem se na to teoreticky i psychicky dlouho připravovala, skutečnost byla nakonec jiná. Štěňátko rychle rostlo a já pořádně nevěděla, jak ho naučit poslouchat. Rozhodla jsem se pro nejjednodušší řešení - budeme chodit na cvičák. Původně jsem myslela jen na základní výcvik, ale začalo nás to bavit. Sice nám to šlo pomaleji než ostatním psům, ale určité pokroky jsme dělaly. Leonberger není zrovna typický pes na cvičáku, my jsme sem však naštěstí dobře zapadly. Rozhodla jsem se, že zkusíme základní zkoušku poslušnosti ZOP. Pan rozhodčí se na nás při nástupu díval trochu skepticky, Gabi měla naštěstí svůj dobrý den a my jsme skončily s nejvyšším počtem bodů.
Další byla zkouška ZZO, v ní je aport a to není Gabi silná stránka. Udělá ho dobře, ale pomalu. Při zkoušce se překonala, složily jsme ji na 55 bodů.
Zkouška BH - té jsme se trochu bály. Je tam dost dlouhá poslušnost, nesmí se používat posunky a oslovovat pes. Za to všechno jdou body dolů. Gabi udělala všechno, jen jsme ztratily body za přesnost a rychlost. Gabi byla pochválená, že na leonbergera je dobrá. Z 60ti možných bodů jsme dostaly 52.
Myslela jsem si, že tím naše zkoušky končí, ale nakonec jsme se začaly připravovat na ZPU1. 27.července 2014 jsme ji absolvovaly. Umíme to i lépe, Gabi nezaštěkala a já jí potom z nervozity trochu pokazila stopu. Naštěstí všechny ostatní disciplíny včetně skoku vysokého a šplhu měla velmi dobré, tak to nakonec stačilo na výsledek 120 bodů. Složením této zkoušky jsme navíc získaly Malý certifikát, který nás opravňuje nastupovat na výstavě v pracovní třídě.
Původně jsem si myslela, že pokud se zúčastníme nějakých závodů, budeme tam spíš jako kulturní vložka. Gabi mě však mile překvapila, zatím jsme nikde ostudu neudělaly. Příjemné bylo např. 6.místo na XV. Nejdeckém poháru, největší překvapení - 1.místo na Malenivy cupu. Vyhrály jsme poukaz na vyšetření srdíčka a všechno je v pořádku.
V dalších zkouškách jsou pro nás už dost těžké disciplíny. Budeme dál cvičit pro radost a uvidíme, jak to dopadne.
Bodovací karty a fotky ze zkoušek jsou ve fotogalerii.